תיאום הורי

פנו למומחים של התקשרות זוגית

או חייגו עכשיו:

כל המאמרים

או חייגו עכשיו:

תיאום הורי הוא תהליך מורכב ועדין העשוי להשפיע על חייהם של הילדים ושני הוריהם לאורך שנים. במצבים שבהם ההורים נפרדים או מתגרשים, נדרשת החלטה לגבי קביעת משמורת הילדים, זכויותיו של כל הורה לבלות זמן עם ילדיו ועוד נושאים משפחתיים חשובים.

הליך התיאום תמיד מורכב ועלול להיות כרוך במתחים רבים בין בני הזוג, במיוחד לאחר פרידה קשה. ההחלטות שנקבעות בתיאום משפיעות על חיי הילדים וההורים לטווח ארוך, ועל כן חשוב שיתקבלו בצורה ביקורתית, דרך הליך הוגן ובהתחשב בצרכים ובטובתם של כלל בני המשפחה.

תרצו לשמוע עוד על תכנית "התקשרות זוגית"?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

איך מתבצע  תיאום הורי בישראל

הליך תיאום הורים ראשוני מתבצע בדרך כלל באמצעות מפגשים עם יועץ משפחה. במפגשים אלו שני ההורים נפגשים יחד עם היועץ, ומציגים את עמדותיהם ודרישותיהם בנוגע לדרך בה הילדים צריכים לגדול. זה יכול להיות על נושאים קטנים כמו האם מותר לילד לאכול ממתקים ולהגיע גם לנושאים עמוקים יותר כמו איזה חינוך אנו רוצים עבור הילדים שלנו. היועץ מתווך בין הצדדים ומנסה לגבש הסכם משותף.

בסיום כל מפגש עם היועץ, שני ההורים נדרשים לחתום על ההסכמות. כמו כן, ההורים נדרשים לשתף את הילדים שהם הולכים לפגישות משותפות על מנת לעזור להם.

תיאום הורי מחירים 

אחד הגורמים המשמעותיים בהחלטה על בחירת תיאום הורי בישראל הוא העלויות הכרוכות בכך. עלויות  דרך בית המשפט עשויות להגיע לכמה מאות אלפי שקלים, בהתאם למספר הופעות בבית המשפט, מידת ההתנגדות ועוד.

בתהליך תיאום בוועדה, העלויות נמוכות בהרבה, בסביבות כמה אלפי שקלים. גם כאן הסכום עשוי להשתנות בהתאם למקרה.

תרצו לשמוע עוד על תכנית "התקשרות זוגית"?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

תיאום באופן פרטי דרך עורכי דין, מאפשר שליטה רבה יותר בעלויות, אך גם כאן עשויות העלויות לנוע בסביבות כמה אלפי שקלים.

גורמים בבחירת תיאום הורי בישראל

מלבד העלויות, ישנם גורמים נוספים המשפיעים על בחירת התהליך:

– רמת ההסכמה בין ההורים – הסכמה ביניהם יכולה לקדם תיאום דרך איש מקצוע או באופן פרטי. חוסר הסכמה עלול להוביל לתיאום בבית משפט.

– רמת סכסוך בין ההורים – ככל שהסכסוך גבוה יותר, גדלה ההסתברות לתיאום בבית משפט.

– רמת מורכבות המקרה – מקרים פשוטים וברורים יותר יתואמו דרך איש מקצוע, בעוד מקרים מורכבים עלולים להגיע לבית משפט.

– העדפה אישית של ההורים – יש המעדיפים פתרון פרטי ומהיר יותר ואחרים מעדיפים הליך משפטי רשמי יותר.

תיאום דרך עמותת התקשרות

במקרים רבים, כשיש תחרותיות וחוסר אמון בין ההורים, קשה להגיע להחלטה משותפת ללא סיוע. לכן, אנחנו מספקים שירותי ייעוץ וליווי להורים העוברים תהליך תיאום.

היועצים והמטפלים שלנו  מומחים מורשים בתחום ההתקשרות וטובת הילד. הם יכולים לסייע בהבנת צרכי ילדיכם, בירור טענותיכם, גיבוש החלטה מאוזנת והגיונית לכל הצדדים.

צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לצידכם ברגעים קשים אלה למען ילדכם.