"מחברים קצוות בישראל" הוא פרוייקט של עמותת "התקשרות", הפועלת במטרה ליצור חיבור טוב בין דתיים וחילוניים לחיים משותפים מעושרים ומאושרים בישראל ובתפוצות. החזון שלנו הוא ליצור "מפגשי קצוות" בכל מקום שיש בו קצוות על הרצף של דתיים וחילוניים: בבית, בשכונה, או בעיר; בבית הספר, במתנ"ס או במקום העבודה; בפייסבוק, באולפן הרדיו או בתכנית טלוויזיה.

"התקשרות – מחברים קצוות בישראל" הוא הרחבה של הפעילות יוצאת הדופן של "התקשרות זוגית – מחברים קצוות בבית" בקרב זוגות מעורבים, בהם אחד מבני הזוג חזר בתשובה (או בשאלה) ובן הזוג השני נותר חילוני (או דתי) ושל הסדנאות להרים של חוזרים בתשובה /שאלה. המציאות החדשה הנתפסת כבלתי אפשרית, מביאה את רוב הזוגות אל מדרגות הרבנות, ובקרב משפחות מורחבות מביאה לריחוק ותחושות לא פשוטות של בושה וכשלון. אבל "התקשרות זוגית – מחברים קצוות בבית" מלווה משפחות עם פערים דתיים להצלחה לשמור על הזוגיות ועל שלמות המשפחה, ולחיות זה עם זו בשלום ובאהבה.

מתוך ההצלחה של "התקשרות זוגית – מחברים קצוות בבית" בקרב הזוגות והמשפחות, ומתוך הקהילה ההולכת וגדלה של זוגות מעורבים, נולד הפרויקט "התקשרות – מחברים קצוות בישראל", במטרה להרחיב את פעילות החיבור בין דתיים לחילוניים אל מחוץ למערכת המשפחתית – אל קהילות רחבות יותר בעם ישראל.

אמצעים : כעת אנו לוקחים את מה שהוכיח את עצמו בהצלחה כה מרובה במסגרת זוגית, וביחד עם צוות מעורב של דתיים וחילוניים, משתמשים בו כדי לחבר קצוות בישראל. צוות של 2 מנחים – דתי ושאינו דתי, מעביר סדנת "מחברים קצוות בישראל". הסדנה כוללת 6 מפגשים, במהלכם יעברו המשתתפים תהליך של הסרת האיום, שבירת הסטיגמות, זיהוי הדעות הקדומות, איתור צרכים הדדי ומציאת הדרך השלישית. כל זאת על פי הנוסחה שנוסתה והוכיחה את עצמה על ידי מאות זוגות מעורבים.

קהל היעד שלנו מורכב ממשפחות רב תרבותיות עם פער אדיאולוגי 
החל מזוגות דתילונים שאחד חזר בתשובה או יצא בשאלה,  זוגות שנישאו כך, הורים שילדיהם חזרו או יצאו ולווי של בני נוער שהוריהם בתהליך חזרה/יציאה וזקוקים לתמיכה .
 
מוקד הפעילות במושב גימזו אליו מתווספים תתי קהילות של זוגות בוגרי הסדנאות שלנו בישובים שונים ברחבי הארץ המהווים כתובת זמינה לקהילה מקומית של זוגות מעורבים ובקהילות הללו מתבצעות פעילויות למען הקהילה המקומית כולה בנוןשא אחדות עם ישראל וחשיבות המשפחה. 
 
פעילות זו מתקיימת כיום ב 15 ישובים ברחבי הארץ ביניהם מודיעין, ירושלים, פרדס חנה, יבנה , ראש העין, תל אביב, מזכרת בתיה, פרדס חנה, הקריות, באר שבע, כפר סבא, מבשרת ציון, ישובי השרון וישובי השומרון. 
 

הרצאה וסרט

דנה ועמית כץ בערב מעצים על זוגיות מעורבת. סרט דוקומנטרי על ההתמודדות הזוגית שהשניים עברו לאחר שעמית חזר בתשובה ובסיום הסרט הרצאה ושאילת שאלות בשתיוף עם הקהל . פרטים ניתן  לקבל בטלפון : 077-2172770 

הצגה ושיחה טייס וחסידה

הצגה על חסידת חב"ד שחזרה בתשובה ואילו בעלה הטייס לא . לפרטים ניתן לפנות ל : 077-2172770

הרצאות וימי עיון

עמי ברעם בליווי זוג מעורב בוגר הסדנה , בהרצאה על החיים לאור הפערים ועל פרוייקט החברתי מחברים קצוות בישראל

פעילויות עברו

התארחנו בעיריית תל אביב

אלונה ואמיר ירון הגיעו לשוחח מול העובדים הסוציאלים שבעיר. על זוגיות עם פערים על רקע דתי , על האתגרים הקשיים וההצלחות . 

זוג מקסים שעבר כברת דרך וכיום הם מעוררים השראה יחד!

התארחנו בפרוייקט מיוחד  הנקרא "ואהבת".

עמית ואריק בראון זוג יקר ומעורר השראה מקהילתנו הגיע לספר על זוגיות מעורבת על הסובלנות הנדרשת .. האתגרים וההצלחות 😘😘

פעילות עם בני נוער בנושא קבלת השונה