מחברים קצוות הוא הרחבה של התוכנית בקרב משפחות של החברה בישראל:

חמשת מרכיבי הנוסחה של התקשרות מחברים קצוות בישראל

1. כבוד להבדל: אנחנו מכבדים את ההבדלים בין בני הזוג, לא מנסים לטשטש אותם, ומעודדים כל אחד לחיות על פי אמונתו להתפתח על פי דרכו.

קל להגיד, אבל קשה ליישם… חילוני שרואה חרדי רואה "מחזיר בתשובה", חרדי שרואה חילוני רואה "סכנה לפריצות". אבל אנחנו יודעים איך להוריד את החסמים, לעקוף את הפחדים, ולהקנות ביטחון ונינוחות במפגש הקצוות המאיים הזה.

2. "דיאלוג במקום אידיאולוגיה": במפגש בין חילונים לדתיים יש הרבה מאד אידיאולוגיה מנוגדת ומעט מאד דיאלוג משותף. זה לוקח זמן ודורש התכוונות, אבל לאט-לאט האידיאולוגיות מונחות בצד ומפנות מקום לדיאלוג, להקשבה, לשיחה, למפגש אמיתי.

3. הבנת המשותף: המפגש והדיאלוג מובילים להבנת הצרכים הנפרדים והמשותפים של שני הצדדים. מה שנראה בהתחלה כ"רב המפריד על המשותף" מתגלה בהדרגה כלא מדויק, והבנה חדשה של צרכים משותפים צצה ועולה. ומתוך הבנת הצרכים המשותפים עולה גם הנכונות להיענות לצרכים הנפרדים.

4. Win-win: מה שהתחיל כ"משחק סכום אפס" ("איפה שאני מוותר אתה מרוויח ובכל ויכוח שאתה מפסיד אני מנצח") מתגלה כסיטואציה של win-win, ושבכל מקום אני ואתה יכולים למצוא את הפעולה הנכונה, המיטיבה עם שנינו.

5. אהבה: כשאנחנו פועלים ממקום של כבוד לאחר, יוצרים מפגש אמיתי, מוצאים את המשותף ומתחשבים בנפרד – אנחנו יוצרים מקום עשיר ברעות, בשמחה, ובאהבה.

התקשרות זוגית הינה עמותה ללא מטרות רווח ואין זוג שקושי כלכלי מנע מהם מלהגיע אל הסדנא. עמי ואביטל עוזרים לכל זוג שמעוניין להגיע לסדנא כיוון שחרטו על דגל ביתם שזוהי שליחותם: להביא אחדות לבתים בישראל. עמי ברעם
התקשרות זוגית – מחברים קצוות בישראל . מחברים קצוות בישראל