החזון שלנו:

ערך המשפחה אינו נתפס כבסיס איתן למשפחות בימינו, פירוק התא המשפחתי הופך לאופציה מועדפת כאשר מתעוררים קשיים, עמותת התקשרות מאמינה ששינוי במבנה המשפחתי אינו מהווה עילה לפירוק המשפחה ורב גוניות חברתית אינם מהווים עילה לפרוד הלבבות.

עמותת התקשרות תפעל תפתח ותעניק כלים לזוגות, משפחות וקהילות יהודיות לחיים משותפים על בסיס דו קיום, רב גוניות, הבנה הדדית וסובלנות בין מגזרים שונים על הרצף חרדי -דתי- חילוני ולמען אחדות ואהבת ישראל בחברה הישראלית יהודית ברחבי הארץ והעולם.

אודותינו:

עמותת התקשרות הוקמה בשנת 2007 במטרה לסייע למשפחות בהן חל אצל בן זוג אחד שינוי בהשקפה הדתית, המתבטא בחזרה בתשובה או יציאה בשאלה. העמותה הוקמה על ידי עמי ואביטל ברעם -אשר המשבר האישי שלהם על רקע חזרתו של עמי בתשובה הובילה להקמת העמותה. 

מעט רקע

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2016, 20.6% מהאוכלוסייה בישראל העידו שהתקרבו לדת, ומנגד, 13% העידו על התרחקות מהדת. עפ"י סקר שהוזמן ע"י העמותה ובוצע על ידי חברת "מדגם", נמצא כי התופעה עומדת על כ 45,000 משפחות החיות בפער זוגי קשה במדינת ישראל בשנת 2020. 

כאשר מבצע אדם בחירה מעין זו בהיותו נשוי ובעל משפחה, הדבר מהווה משבר אמון בבית, כיוון שבן הזוג המתקרב לתורה או היוצא בשאלה  מתקשה לקיים אורח חיים דתי או חילוני מבלי לערער את יסודות הבית הנוגעים בכל תחומי החיים, בכלל זה נושאים רגישים, כגון: חינוך הילדים, דיני טהרה, כשרות, שבת, משפחה מורחבת, שינויים חברתיים, וכלכליים ועוד. ההשלכות של כל אלה על הקשר עם המשפחה המורחבת ושאר נושאים הרי גורל בחיי כל בית בישראל.

זוג נשוי אשר חווה משבר במהלך שנות נישואיו כתוצאה משינוי בהשקפה הדתית של אחד מבני הזוג, חווים  תחושת  קורבנות, בגידה ,כעס הפרת הסכם,איבוד שליטה וחוסר אמון . כמו כן , קיים חשש לבריאות נפשם של הילדים, אשר משמשים כלי משחק במאבק טעון זה בין בני הזוג. משבר חמור זה מוביל במקרים רבים לגירושין עקב היעדר ידע וכלים בקרב בני הזוג.

במשך שנות פעילותנו הרבות בתחום, ליווינו למעלה מ- 700 משפחות אותן אנו מלווים באופן שוטף עד היום, עורכים מפגשי קהילה במהלך השנה, מעניקים ליווי וייעוץ שוטפים, ומהווים עבור אותם זוגות בית חם, מכיל ומבין את הסיטואציה. 

התקשרות מחברים קצוות בבית פועלת להשגת מטרותיה במספר ערוצים מרכזיים:

סדנאות ויעוץ פרטני לזוגות משפחות מעורבות 
הקמת קהילות מעורבות ברחבי הארץ
ניהול קהילת בוגרי הסדנאות
מקיימים הדרכות לבעלי תשובה ויוצאים בשאלה במטרה להוביל אותם לשינוי מאוזן ואחראי
אנו מנהלים שיח ומביאים לשינוי תודעה בקרב מגזרים שונים המתקשים להכיל מורכבות זו ולהם השפעה גדולה, כגון: רבנים ראשיים, קהילות שונות, אדמו"רים וכו. 

מטרות ל 3 שנים הבאות  2020-2023 :
1.הגדלת מס המשפחות 
2. ביסוס קהילת בוגרי הסדנאות
3. הכשרת מנהיגי קהילות
4. פיתוח מתודה "חברתית מחברים קצוות בישראל"
5. הקמת קהילות ברחבי הארץ
6. שינוי תודעה במגזר החרדי