סיפור הצלה ניסי מהודו | התקשרות | סמינרים | יהדות | חב"ד > אתר התוכן > מאמרים > סיפורי השגחה פרטית

התקשרות | סמינרים | יהדות | חב"ד > אתר התוכן > מאמרים > סיפורי השגחה פרטית > סיפור הצלה ניסי מהודו

סיפור הצלה ניסי מהודו

20/01/2008 - יג שבט התשסח שרית מויבר 1 תגובות

מטיילת שנפצעת, ישראלי שתורם את כל כספו, וסוף מפתיע

  • הגדל תמונה

ב"ה

לא מזמן שבתי משליחות בהודו. כשנמצאים הרבה זמן בבית חב"ד שומעים סיפורים מאלפים על גבול הדמיוניים, שקורים בתת- היבשת. סביר להניח שלהודי מקומי זה לא היה קורה (ואולי כן..) אבל לזרים יש נטייה להסתבך יותר עקב תנאי שטח לא מוכרים, חוסר בהנדסת אנוש, בעיות מנטאליות ושפה וכו'. תשמעו סיפור אחד מדהים מיני רבים, ששמעתי מפי המטייל- גיבור הסיפור המפתיע.

לפני כחמישה חודשים יצאה קבוצת מטיילים לטיול באיזור דראמסאלה שבצפון הודו. הכל התנהל כשורה עד אותו יום קטלני.. קבוצת המטיילים הגיעה במהלך המסלול לנחל זורם והחבר'ה החליטו לעשות עצירה ולהשתכשך במים הקרירים. כולם קפצו למים, ויצאו ושוב קפצו. חוץ מבחורה אחת שהתחילה פתאום לצרוח ולבכות. כאשר ניגשו אליה כולם, מיד התגלה העניין- המטיילת קפצה בטעות על סלע, ושברה את הברך בצורה כל כך חמורה שהיה ברור שצריך להטיס אותה לבית החולים וכמה שיותר מהר. הטסה כזאת כרוכה בתשלום רב ולאותה מטיילת לא היתה אפשרות לשלם את הסכום הדרוש. מיד התחילה "מגבית" בין המטיילים, אולם הכסף לא הספיק, והפציעה הלכה והחמירה. פתאום ניגש מטייל ישראלי שלא היה קשור לקבוצה ואמר, שהוא  שמע על הסיפור והוא מוכן לתת לה את כל הכסף שנשאר לו להמשך הטיול. וזה במחיר – הפסקת הטיול באמצע.  מתרגשת ודומעת, לקחה אותה מטיילת את הכסף. והיא הבטיחה לו שאיך שהוא כשהיא חוזרת לארץ היא תחפש אותו ותחזיר לו את הכסף.  ושם הם נפרדים. בלי להחליף פרטים נוספים.

 

כעבור זמן  קצר מגיע מסוק ומפנה את אותה מטיילת יחד עם עוד מטיילים שליוו אותה, לבית החולים. הרופא שמקבל אותה לניתוח אומר לה- תדעי לך שכל הרגל שלך כבר מזוהמת לגמרי בגלל הפצע הפתוח, ואם לא הייתם מגיעים בשעה הקרובה היינו נאלצים לקטוע לך את הרגל. (ל"ע) היא ידעה שהצלתה היתה תלויה באותו מטייל ישראלי בעל לב רחב ומסירות נפש , שהחליט מעל טעם ודעת לעזור לבן אדם שהוא לא מכיר במחיר וויתור על חלום!

הוא שמע ידיעות שהיא בסדר. בערב הוא מתקשר הביתה להגיד שלום להורים, ואמא שלו מספרת לו שיש איזה עניין מוזר בחשבון הבנק שלו..- הם ידעו שמצב החשבון לא משהו, והמינוס גואה בגלל הטיול וכו'.. אבל באופן מפתיע ולא ברור איך החשבון מלא ואין מינוס כמו מקודם... אתה יודע משהו על זה?..

המטייל המושיע שממנו שמעתי את הסיפור הזה... אמר לנו באותו ערב שבת בבית חב"ד בדלהי- לא אני ולא ההורים שלי מבינים איך זה קרה. לא נתתי את פרטי הבנק לאף אחד.  ואחר כך הוסיף-  השגחה פרטית.. השגחה פרטית.. אני יודע שיש ניסים בעולם.. אני ראיתי אותם.

 

שלח תגובה הדפסה שלח לחבר שתף

1 תגובות | סיפור הצלה ניסי מהודו

השגחה פרטית

אני יודעת מהי השגחה פרטית האלוהים תמיד עוזר כשהוא נקרא, אני יוצרת. ספרים שלמים שלי נכתבו בהשראתה ובזכותה של ההשגחה הקסומה הזאת!
חנה 23/02/2008 - יז אדר א התשסח
1

התקשרות - חוויה יהודית רוחנית ע"ר 580471415
טל-03-9302030  רח' הגפן 80 מושב גמזו info@hitkashroot.com